هیئت مدیره دیده بان شفافیت افغانستان متشکل از کارشناسان ملی و بین المللی با تجربه وسیع در موضوعات مربوط به مبارزه علیه فساد است. اعضای هیئت مدیره به قرار ذیل معرفی میگردد:

lorenzo_delesguesلورنزو دلسگس
رئیس هیئت مدیره

لورنزو دلسگس در موسسه تحصیلات عالی Sciences-Pro در شهر پاریس فرانسه به صفت پروفیسور ایفای وظیفه می نماید و در آنجا مضمون حسابدهی و شفافیت در محیط های پساجنگ را تدریس می کند. او درجه ماستری اش را از موسسه تحصلات عالی l’Institut d’Etudes Politiques شهر پاریس بدست آورده است. آقای لورنزو موسس دیده بان شفافیت افغانستان بوده و این نهاد را الی ماه جنوری سال 2011 میلادی اداره کرده است. او از ماه جولایی 2005 میلادی بدینسو روی موضوع فساد در کشورهای پساجنگ کار میکند و مقاله ها و کتابهای زیاد برای Tiri، ODI، OSI، WB، و UNDP به چاپ رسانیده است. آقای دلسگس یک دانشمند علوم سیاسی است و برای مدت ده سال کارهای زیادی را در ایران، پاکستان، آسیایی مرکزی و افغانستان انجام داده است. جریان کار وی در افغانستان و پاکستان در سال 2001 میلادی آغاز شد و طی این مدت روی موضوعات از قبیل انتقال سیاسی، روابط بین المللی، جامعه شناسی سیاسی و اقتصاد سیاسی و جامعه مدنی افغانستان تحقیقات انجام داده است. او درمورد کشور های پسا جنگ در دانشگاه مرکزی اروپایی سخنرانیهای هم کرده است.

منیجه گردیزی
عضو هیئت مدیره

منیجه گردیزی مصروف تحصیل در دوره ی دکترا در دانشگاه Freie Universität شهر برلین آلمان است. او دارای درجه ماستری در علوم سیاسی از دانشگاه Friedrich-Wilhelm-Universität شهر بن آلمان می باشد. او از فبروری سال 2012 میلادی بدینسو با آژانس همکاریهای بین المللی آلمان (GIZ)، شهر اشبورن آلمان/ ترنکومالی سری لنکا بصفت Component Leader Local Government کار می کند. او در مکتب پالیسی عامه شهر ارفورت المان بصفت مدیربرنامه و در برنامه “حکومتداری خوب” بصفت مدرس/ ایفای وظیفه نموده است. او برای چندین سال بعنوان مشاور مستقل در زمینه حکومت داری و اصلاحات اداری کار و فعالیت کرده است. او با دیده بان شفافیت نیز در اجرای یک تحقیق درمورد فساد تحت عنوان “تجربه افغانها از فساد” در هشت ولایت افغانستان (هرات، لوگر، ننگرهار، بدخشان، بلخ، بغلان، بامیان و کابل) کار کرده است.

خواگه کاکرkhwaga_kakar_photo2
عضو هیئت مدیره

خواگه کاکر یک کارشناس پالیسی عامه است که تجربه کاری پنج ساله در زمینه حکومت داری، مبارزه با فساد، دولت سازی و انکشاف بشری در افغانستان دارد. او از سال 2008 میلادی بدینسو مدیر مرکز برای پالیسی و انکشاف بشری در پوهنتون کابل بوده و فعلاً رهبری تهیه گزارش ملی انکشاف بشری 2010 را بعهده دارد. قبل از آن، او عضوء تیمی بود که استراتژی انکشاف ملی افغانستان را تدوین کرده است. او پیش نویس استراتژی مبارزه علیه فساد اداری موقت افغانستان را تهیه کرده و جزء تیمی بود که استراتژی مبارزه با فساد اداری افغانستان را پیش نویس کرده است. او درجه ماستری از دانشگاه پالیسی عامه و مطالعات زیست محیطی اندیانا ایالات متحده امریکا را دارا می باشد. خانم خواگه از سال 2006 میلادی عضوء هیئت مدیره دیده بان شفافیت افغانستان است.

 نعمت الله ابراهیمیRackMultipart20141014-22211-1cs94cv
عضو هیئت مدیره

نعمت الله ابراهیمی دارای درجه لیسانس در رشته سیاست و روابط بین المللی از دانشکده اقتصاد لندن و همچنان دارای درجه ماستری در علوم اسلامی از دانشگاه بلوچستان شهر کویته پاکستان می باشد. او فعلاً در مرکز تحقیقات Crisis States Research Center دانشکده علوم سیاسی و اقتصادی   لند (LSE) در کابل بصفت مدیر تحقیقات ایفای وظیفه می نماید. او عضو چندین نهاد مدنی در شهر کابل از جمله انستیتوت جامعه باز افغانستان و دیده بان افغانستان است. او همچنین بصفت کواردیناتور پروژه ICC در اتحادیه پیشه وران افغانستان برای حقوق اقلیت ها کار میکند.

نایلز تکسلNils-Pix
عضو هیئت مدیره

نیلز تکسل متخصص علوم سیاسی و توسعه است که در حال حاضر به حیث مشاور در مرکز منابع U4مبارزه با فساد مشغول به فعالیت است. او بر روی موضوعاتی نظیر حکومت داری، مبارزه با فساد، مشارکت مردم، مسایل مربوط به جنسیت، حکومت های ضعیف و شکننده و موثریت کمک ها کار میکند. او در افغانستان از 2006 تا 2009 با پروژه های مختلف در حوزه این کشور کار کرده است. نیلز همچنین تجربه های گسترده ای در مدیریت پروژه، مشاوره پالیسی، تحقیق و آموزش دارد. در سال 2016 او به دیدبان شفافیت به حیث عضو هیئت مدیره پیوست تا تجارب خود را در زمینه مبارزه علیه شریک نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone